Connect with us

NEWS

3,5-letni Krystianek zginął w strasznym wypadku. Pijana matka jechała 140 km/h

Published

on

3,5-letni Krystianek zginął w strasznym wypadku. Pijana matka jechała 140 km/h

Sąd Rejonowy w Białymstoku podtrzymał wyrok 6,5 roku więzienia dla kobiety, która będąc pod wpływem alkoholu spowodowała śmiertelny wypadek w pobliżu Bielska Podlaskiego. Jej 3,5-letnie dziecko zginęło w wypadku, a inny kierowca doznał poważnych obrażeń. Wyrok jest prawomocny.

Tragiczny wypadek na DK19. Dziecko nie żyje, kierowca dostawczy ranny

Do wypadku doszło 1 lutego 2023 r. na drodze krajowej nr 19, między Bielskiem Podlaskim a Siemiatyczami, w pobliżu miejscowości Dziecinne. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. Lexus prowadzony przez kobietę zjechał na przeciwny pas ruchu – najpierw otarł się o jeden samochód, a następnie zderzył się czołowo z samochodem dostawczym. 3,5-letni syn kobiety zginął na miejscu.

Kierowca samochodu dostawczego został uwięziony w pojeździe – strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby go wydostać. Mężczyzna przeszedł skomplikowane leczenie i długą rehabilitację. Jego stan zdrowia do dziś nie został w pełni ustabilizowany.

Ponad 2 promile i 140 km/h

Śledczy ustalili, że kobieta prowadziła pojazd mając ponad 2 promile alkoholu we krwi. Ponadto jechała z prędkością co najmniej 140 km/h. Oskarżona przyznała się do winy. Twierdziła, że ​​miała ciężki dzień i po wypiciu alkoholu postanowiła pojechać do rodziny w Bielsku Podlaskim.

Obrona domagała się łagodniejszego wyroku.

Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim skazał oskarżoną na 6,5 ​​roku więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Prokuratura wnioskowała o 8 lat. Obrona złożyła apelację – domagała się zmiany kwalifikacji prawnej i obniżenia kary do maksymalnie 3 lat i 5-letniego zakazu prowadzenia pojazdów. We wtorek (16 kwietnia) Sąd Rejonowy w Białymstoku oddalił apelację. Sędzia Marek Wasiluk podkreślił, że wyrok jest wyważony i nie można go uznać za nadmiernie surowy. Przypomniał, że kobieta została złapana na gorącym uczynku, a sąd pierwszej instancji wziął pod uwagę zarówno okoliczności obciążające, jak i łagodzące – w tym niekaralność i przyznanie się do winy.

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2024 Galaxyhub24