NEWS
Kim jest kandydat na prezydenta Maciej Maciak?

Maciej Maciak ogłosił swój start w wyborach prezydenckich 2025. Jako rozpoznawalna postać w lokalnej polityce Włocławka, po raz kolejny podejmuje wyzwanie walki o prezydenturę. Jego kariera, pełna aktywności medialnej i kontrowersyjnych momentów, budzi wielkie emocje. Przyjrzyjmy się bliżej jego dotychczasowym działaniom.
Kim jest Maciej Maciak?
Maciej Maciak zaskoczył wiele osób, gdy pojawił się na debacie w Końskich. Krzysztof Stanowski, który również brał w niej udział, zapytał go wprost, kim jest. Jego poglądy były bardzo stanowcze, a Szymon Hołownia wprost nazwał je prorosyjskimi. Co wiemy o tej osobie? Kandydat pozostaje bardzo tajemniczy, jeśli chodzi o jego życie prywatne, a swoimi poglądami dzieli się na swoim kanale Trzeba to Wiezieć na YouTube
Maciej Maciak – wiek, wykształcenie, wczesne lata
Maciej Maciak urodził się 30 sierpnia 1970 roku we Włocławku. Ukończył liceum ogólnokształcące nr 2 im. Mikołaja Kopernika we Włocławku. Następnie rozpoczął studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, których nie ukończył. Przez dekadę, od 2009 roku, Maciej Maciak zarządzał lokalną telewizją CW 24tv. Stacja ta zakończyła działalność w 2019 roku. Jak sam podkreśla, jego doświadczenie w mediach dało mu unikalną perspektywę na lokalne problemy i potrzeby mieszkańców.
Maciej Maciak – żona, dzieci, życie prywatne
Choć kandydat na prezydenta od lat dość szeroko prezentuje swoje poglądy na tematy polityczne i społeczne, trudno znaleźć jakiekolwiek informacje o jego życiu prywatnym. Nie wiemy więc, czy Maciej Maciak ma żonę i dzieci.
Maciej Maciak i Ruch Dobrobytu i Pokoju – próby sił w polityce
Maciak podejmował szereg prób zaistnienia w polityce na różnych szczeblach. W 2006 r. kandydował do sejmiku kujawsko-pomorskiego z listy Samoobrony RP, zdobywając 500 głosów. W 2018 r. po raz pierwszy kandydował na prezydenta Włocławka, zdobywając 6085 głosów (14,13%). Jak sam przyznaje, „każdy start to cenne doświadczenie i okazja do rozmowy z mieszkańcami”. W 2019 roku bezskutecznie próbował zarejestrować swoją kandydaturę do Senatu z ramienia Bezpartyjnej i Samorządowej Komisji Wyborczej.
W 2022 roku Maciej Maciak założył społeczno-polityczny Ruch Dobrobytu i Pokoju (RDiP), którego został liderem. W wyborach parlamentarnych w 2023 roku komisja wyborcza RDiP zarejestrowała listy kandydatów w 11 okręgach do Sejmu i trzech kandydatów do Senatu. Sam Maciak bezskutecznie kandydował na posła, zdobywając 1298 głosów (0,24%).
W 2024 roku Maciej Maciak ponownie kandydował na urząd prezydenta Włocławka, zdobywając 2558 głosów (7,42%). Ponownie bezskutecznie kandydował również do rady miasta. W 2025 roku zarejestrował swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich.
Maciej Maciak kandydatem na prezydenta 2025 roku – program wyborczy
Maciej Maciak przedstawia swoją wizję kraju, opartą na trzech fundamentalnych filarach: silnej gospodarce narodowej, szeroko zakrojonej polityce społecznej i dążeniu do pokoju na arenie międzynarodowej.
W 2022 roku Maciej Maciak założył społeczno-polityczny Ruch Dobrobytu i Pokoju (RDiP), którego został przywódcą. W wyborach parlamentarnych w 2023 roku komisja wyborcza RDiP zarejestrowała listy kandydatów w 11 okręgach do Sejmu i trzech kandydatów do Senatu. Sam Maciak bezskutecznie kandydował na posła, zdobywając 1298 głosów (0,24%).
W 2024 roku Maciej Maciak ponownie kandydował na urząd prezydenta Włocławka, zdobywając 2558 głosów (7,42%). Bezskutecznie kandydował także do rady miasta. W 2025 roku zostali zarejestrowani kandydaci w wyborach.
Maciej Maciak kandydatem na prezydenta 2025 roku – program wyborczy
Maciej Maciak przedstawia swoje źródło w kraju, opartą na trzech fundamentalnych filarach: silnej polityki społecznej, szeroko zakrojonej polityki społecznej i Dążeniu do pokoju na arenie międzynarodowej.
W kwestii bezpieczeństwa energetycznego Maciak koncentruje się na rozwoju odnawialnych źródeł energii i budowie elektrowni szczytowo-pompowych. Jego celem jest „zapewnienie niezależności energetycznej kraju”. Na arenie międzynarodowej kandydat deklaruje prowadzenie „aktywnej, propokojowej polityki zagranicznej, której celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa Polski i Europy oraz unikanie konfliktów zbrojnych”.
Kontrowersje i przekonania
Kariera polityczna Maciaka również naznaczona była kontrowersjami. W 2019 r. został skazany na grzywnę za znieważenie swojego rywala na prezydenta Włocławka Emanuela Kalejaiye z powodu jego rasy. Maciak zapowiedział wówczas, że odwoła się od wyroku sądu.