NEWS
Nawóz do pomidorów i ogórków babcia szykuje już w kwietniu. Mikstura na obfite zbiory jest dobra także do podlewania kwiatów

Babcine sposoby na obfite zbiory pomidorów i ogórków opierają się na naturalnych miksturach, które zrobimy sami. Wystarczy czerstwą czerstwy chleb i bułki. Taka odżywka zadziała także na kwiaty, dzięki niej będą kwitły jak szalone.
Jaki jest najlepszy nawóz do pomidorów i ogórków? Zamiast podlewać sprzęt preparatami ze sklepu, sami udostępniamy miksturę, która zapewnia, że jest pobierane obfite plony. Nawóz z chleba do starego sposobu naszego babć na obfite zbiory pomidorów, ogórków i kwiatów. Mikstura dostarczona z bułek, chleb, a nawet krakersów będzie dostępna w istotnych zastosowaniach, których funkcje ogórki i pomidory w okresie wzrostu. Jak ją przechowywać?
Nawóz do pomidorów i ogórków babcia czeka już w ofercie. Mikstura na obfite zbiory jest także dobra do podlewania kwiatów
Chleb, bułki, skórki od chleba, a nawet krakersy można wykorzystać do tworzenia mikstury bogatej w wydajność. Zawarte w nich drożdże są szeroko rozpowszechnione, pozostałości, pierwiastki śladowe oraz zabezpieczające, które powodują zagrożenie dla wzrostu. Zawierają w zakwasie chlebowym drożdże aktywujące pożyteczne bakterie glebowe i neutralizujące patogeny. Wszystko to sprawia, że internet jest podłączony i wchłaniany do dostępu do sieci. Mikstura przygotowana na mięso jest szczegółowo określona nawozem, który zapewnia obfite plony. Takie rozporządzenie warto uwzględnić w pierwszym okresie obowiązywania przepisów prawnych. Sadzonki ogórków szybko się rozwiną i zostaną wywołane silnym systemem korzeniowym. Z kolei pomidory łatwo z obciążeniem z przesadzeniem z pojemników do gruntu. Działanie odżywki chlebowej można również zastosować jodem i popiołem. Taki nawóz ochroni ogórki przed szarą pleśnią, a pomidory przed brunatną plamą. Stosowanie zakwasu chlebowego przed zastosowaniem pomidorów ułatwia także masowemu pojawianie się pąków. Najprostszy nawóz chlebowego można również używać do podlewania hortensji, wrzosów i azalii.
Nawóz do pomidorów i ogórków z suchego chleba. Oto jak uprawiana domowa odżywka
Do przygotowania nawozu z chleba można używać pierwotnego, jak i czerstwego pieczywa. Najbogatszy w składnikach będzie ciemny chleb. Jednak do mikstury można dodać także pozostałe krakersów i biały bułek. Pozostaliśmy w domu, wrzucając do wiatry, a następnie zalewając wodę. Tyle, przez zakrywanie pierwszego chleba. Następnie na wierzchu układamy talerz, który dodatkowo obciążamy (podobnie jak przy kiszeniu kapusty). Zostawiamy na tydzień. Po tym czasie odcedzamy płynnie. Koncentrat rozcieńczany w proporcjach 1:3. Do podlewania pomidorów zaleca się zmieszanie mikstury z popiołem (200 g na 5 l). Dzięki temu dodatkowo wzbogacimy glebę potasem i wapniem. Jeśli chcielibyśmy dodać jod (będzie doskonały do oprysków pomidorów), dolewamy 10 ml do przefiltrowanej odżywki. Jeśli warzywa rosnące w żyznej glebie, wystarczy zastosować nawóz z chleba trzy razy w sezonie. Pierwszy na początku wzrostu, po to, by je rozszerzyć. Drugi raz, tydzień po postawieniu i trzeci, gdy pojawi się pąki. Kiedy kwiaty zamienią się w owoce, zaprzestajemy nawożenia. Odżywka chlebowa najlepiej stosowana w ciepłe dni. Rozgrzana gleba sprzyjająca naturalnym drożdżom. Jeśli gleba jest uboga, może wystąpić uszkodzenie na skutek opóźnienia, c 10-dniowe. Jednak w przypadku pomidorów, nie dokarmiamy roślin, gdy pojawiają się owoce. Za to ogórki jak najbardziej. Dzięki temu wydłużymy okres owocowania, a zbiory będą bardziej obfite. Warzywa podlewamy według zasad — pół litra nawozu na sadzonkę. Z kolei kwiaty mogą podlewać mieszankę na początku sezonu. Prosta szklanka na roślinę. W przypadku nowego łóżka warto zlać nawozem ziemi, w której posadzimy kwiaty. Dzięki temu szybciej się ukorzenią.